iPhone 15 Tanıtımıyla Birlikte Yurdum İnsanının ‘Gürcistan iPhone Fiyatlarını’ Araştırması Yüreğimizi Burktu

12 Eylül Salı günü, bütün dünyanın aylardır beklediği iPhone 15’in tanıtımı yapıldı. Bütün dünya iPhone 15’in renklerini, özelliklerini, kamerasını araştırırken yurdum insanının merak ettiği bambaşka bir konu daha vardı. 

iPhone 15 tanıtımından sonra Google’da araştırılan konular, yüreğimizi burktu.

Apple, düzenlenen Wonderlust etkinliğiyle iPhone 15 ve iPhone 15’i resmi olarak tanıttı.

Uzun bir süredir dünya gündeminden düşmeyen yeni iPhone serisi, milyonlarca kişi tarafından merak ediliyordu. Kullanıcılara ne gibi teknik özellikler sunacağı, ne gibi yenilikler getireceği hakkında yazılıp çiziliyordu.

iPhone 15’in tanıtılmasının ardından bütün dünya derin ‘oh’ çekti desek yeridir.

Tabii iPhone 15’in çıkmasıyla birlikte düşük modellerin hızının yavaşlatılacağını düşünenler hariç! Şaka bir yana, iPhone 15’in teknik özellikleri birçok kişide büyük bir merak uyandırdı.

iPhone’ların en merak edilen tarafı ise elbette fiyatı oldu. En ucuz iPhone 15, 799 dolardan satışa çıkarılacak.

iPhone 15 Plus’ın ise 899 dolardan satışa çıkacağı duyuruldu. 128, 256 ve 512 GB seçenekleri bulunan iPhone 15’in satış fiyatı, bu özelliklerine göre değişkenlik gösterecek.

Gelelim iPhone 15’in Türkiye satış fiyatlarına…

Asıl merak edilen konu ise elbette iPhone 15 Türkiye fiyatları oldu. Tanıtımı yapılmadan önce en ucuz iPhone 15’in 100 bin TL olabileceği ihtimali üzerinde bile duruluyordu. Tanıtımı yapıldıktan sonra fiyatları da resmi olarak duyurulan iPhone’un en ucuzunun 49.999 TL olduğu netleşti. 

iPhone 15 Pro Max 1 TB ise tam 92.999 TL’den satışa sunulacak.

iPhone fiyatları her ne kadar hepimizi üzse de, bizi asıl üzen şey Türkiye’nin bu saatlerde Google’da neleri araştırdığı oldu.

Google’ın arama motorlarında hangi bölgede neyin araştırıldığını anlık olarak gösteren ‘Trends’ özelliği sayesinde, Türkiye’deki Google kullanıcılarının iPhone fiyatları açıklandıktan sonra neleri araştırdığını öğrendik.

En çok araştırılan konular ise aşağıdaki gibi oldu;

  • Apple Germany

  • IMEI kayıt ücreti

  • iPhone indirim

  • Gürcistan iPhone fiyatları

Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda açıklanan yeni kararlarla birlikte IMEI kayıt ücretlerine zam yapılmıştı.

Bir yılda yaklaşık 10 kat artarak 20 bin TL’yi bulan IMEI kayıt ücretleri, vatandaşları adeta paniğe sürüklemişti. Yüzlerce kişi, Gürcistan sınırında telefon alabilmek ve IMEI kayıt ücretlerine zam gelmeden önce kayıt yaptırabilmek için sıraya girmişti.

Yorum sizde!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x