Apple’dan iPhone 14 sahiplerine büyük jest

Bu özellik, kullanıcıların cep telefonu servisleri olmadığında yardım için acil servislere mesaj göndermesine olanak tanıyor. Şirket, iPhone 14 veya iPhone 15 etkinleştirildiğinde iki yıl ücretsiz erişim sunuyor.

Apple, ücretsiz erişim süresi sona erdiğinde özellik için ne kadar ücret alacağını söylemedi. Ancak kullanıcıların birkaç yıl daha bu konuda endişelenmesine gerek kalmayacak. Apple, mevcut iPhone 14 kullanıcılarının (yani hizmetin mevcut olduğu bir ülkede çarşamba gününden önce telefonlarını etkinleştirenlerin) ekstra bir yıl boyunca ücretsiz erişime sahip olacağını söylüyor.

Apple’dan iPhone 14 sahiplerine büyük jest

Apple’ın dünya çapındaki iPhone ürün pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Kaiann Drance “Uydu aracılığıyla acil SOS müşterilerin acil durum müdahale ekipleriyle normalde bağlantı kuramayacakları bir durumda bağlantı kurabilmelerine olanak tanıyor ve dünya çapında hayat kurtarmaya yardımcı oluyor. Los Angeles’ta arabası 120 metrelik bir uçuruma düştükten sonra kurtarılan bir adamdan, İtalya’daki Apennine Dağları’nda bulunan kayıp yürüyüşçülere kadar, hayatımızın hikayelerini duymaya devam ediyoruz.” dedi. “iPhone 14 ve iPhone 15 kullanıcılarının bu çığır açan hizmetten iki yıl daha ücretsiz olarak yararlanabilmesinden çok mutluyuz.”

Apple, Qualcomm’un Android cihazlarda benzer bir özellik sunma teklifinin sona erdiğinin ortaya çıkmasının üzerinden çok geçmeden birçok kullanıcı için ücretsiz erişim süresini uzatıyor. Snapdragon Satellite projesinin ortağı Iridium, akıllı telefon üreticilerinin bu teknolojiyi cihazlarına dahil etmemeyi tercih ettiğini söyledi. Qualcomm, OEM’lerin “standartlara dayalı çözümler” aradığını belirtti. Girişimin içerdiği maliyetler de onları geciktirmiş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x