Gemi yolculuklarında bedava dondurma dağıtılırsa muhtemelen gemide biri ölmüş demektir: Ne alaka mı?

Eski yolcu gemisi çalışanı, her yolculukta 25.000 ila 30.000 yolcu bulunduğunu ve yolculuklar sırasında yaklaşık 4 ila 10 kişinin öldüğünü ekledi.

Şarkıcının çalıştığı geminin morgu yedi kişiye kadar ağırlayabiliyordu. Buna göre yolculuk sırasında daha fazla insan ölürse mürettebatın cesetleri dondurucuya taşımak zorunda kaldı. Bu nedenle dondurmayı bir an önce dağıtmaları ve ölen yolculara yer açmak için tabaklarda donmuş yiyecek kullanmaları gerekiyordu.

Dara, yaklaşık 10 yıl önce bir yolcu gemisinde şarkıcılık yapıyordu ve altı ayını Akdeniz ve Karayipler’de geçirmişti. Her yolculukta 25.000 ila 30.000 yolcu bulunduğunu ve her uçuşta yaklaşık 4 ila 10 kişinin öldüğünü tahmin ediyor.Kadın, çalıştığı gemi seyahatlerinin çoğunlukla yaşlıların ilgisini çektiğini, yolcuların yaş ortalamasının da 75 olduğunu sözlerine ekledi. Tucker’a göre “yaşlılar için bir tekne evdi.” Bu nedenle altı ila dokuz ay süren yolculuklarda doğal ölüm olağan bir durumdur.

Her morgun büyüklüğü geminin boyutlarına bağlıdır, ancak genellikle üç ila dört ceset alabilmektedir. Ancak morgda yer kalmadığında, geri kalan cesetlerle birlikte nereye gidileceği sorusu ortaya çıkıyor.
Morglar genellikle gemilerin alt güvertelerinde, yiyecek, alkol ve çeşitli malzemelerin depolandığı yerlerin yakınında bulunur.

Daha önce Floridalı bir aile, Celebrity’nin Equinox yolcu gemisinde tatildeyken kalp krizinden öldükten sonra akrabalarının cesedinin uygunsuz bir şekilde buzdolabında saklandığını keşfetti, New York Post’un haberine göre .

Kruvaziyer şirketi, Robert Lewis Jones’un ailesine cesedinin geminin morgunda tutulacağına dair söz verdi. Gemi, ölümünden altı gün sonra Fort Lauderdale’e yanaştığında, karısı, 78 yaşındaki kocasının cesedinin iddiaya göre bir dondurucuda saklandığını keşfetti.

Florida federal mahkemesinde açılan davada, “Cenazeci gemiye getirildiğinde Jones’un cesedinin dondurucuda olduğunu keşfetti. Ancak sıcaklık, cesedin çürümesini önlemek için sıcaklığın yeterince yüksek olmadığı” belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x